Archiwum

15grudnia
Jakub Frączek z Orkiestrą Sinfonietta Cracovia

W programie min. „Concerto for marimba and strings” – Emmanuela Sejournesinfonietta-cracovia

23października
19:30
Konieczny Wyspiańskiemu

ICE Kraków

Mistrz mistrzowi. Artysta artyście. Konieczny Wyspiańskiemu. Wybitny kompozytor zafascynowany artystą totalnym, przelewa swoją twórczą energię w muzykę, która wypełni ICE Kraków już 23 października. Tak oto zapowiadają się 80. urodziny Zygmunta Koniecznego podsumowujące dotychczasową karierę kompozytora.

Na tę okazję kompozytor przygotował specjalny koncert fortepianowy, aby zaprezentować publiczności, na co dzień żyjącej w świecie pełnym hałasu, pośpiechu i ekspresji, zalety brzmienia fortepianu na tle orkiestry symfonicznej. Dzieło składa się z 4 części, a każda z nich przedstawi nieco odmienną stylistykę muzyczną, prezentującą różnorodność muzyki współczesnej. Publiczność porwie charakterystyczna dla kompozytora lekkość wydobywania emocji z subtelnych brzmień fortepianu, połączona z żywiołowym temperamentem orkiestry symfonicznej. Dzieło zaprezentują nam soliści: Piotr Latoszyński (fortepian) i Leszek „Hefi” Wiśniowski (flet basowy).

W drugiej części koncertu usłyszymy kompozycje, które zrewolucjonizowały oblicze muzyki teatralnej, a jednocześnie powstawały do twórczości Stanisława Wyspiańskiego: suitę z „Nocy listopadowej” i „Klątwy” w reżyserii Andrzeja Wajdy, fragmenty z „Wyzwolenia” Konrada Swinarskiego, „Akropolis” i „Legendy” oraz kompozycję „Serce moje gram” opartą o „Wesele” i fragmenty liryków Wyspiańskiego. Partie solowe zostały powierzone wybitnym wokalistom. Wystąpią m.in.: Joanna Słowińska (w roli potrójnej: Pallas Ateny, Harfiarki i Panny Młodej), Przemysław Branny (Wysocki), Marek Bałata (Pustelnik), Marta Bizoń (Demeter), Lidia Bogaczówna, Beata Wojciechowska, Jacek Wojciechowski, Tadeusz Zięba. Solistom towarzyszyć będzie Chór Polskiego Radia oraz orkiestra Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Rafała Jacka Delekty.

Jak mówi sam Zygmunt Konieczny w wywiadzie dla „Rzeczypospolitej”: „W tekstach Wyspiańskiego czuje się muzykę, puls rytmiczny i niezwykłe napięcie. Jest w nich mnóstwo symboli, które są też symbolami muzycznymi. Fascynuje mnie furia tworzenia tego artysty, w jego tekstach ciągle napotykam niezwykłą energię, która emanuje z nich mimo upływu lat. (…) Sztuka Wyspiańskiego jest na tyle głęboka i wszechstronna, że, jak sądzę, zawsze jest i będzie aktualna, ważna dla wszystkich pokoleń Polaków.”

konieczny wyspiańskiemu

16października
19:00
Harry Potter i Komnata Tajmnic in Concert

Wrocław / Warszawa / Poznań / Kraków

ZAPRASZAMY!!!

TIMOTHY HENTY – DYRYGENT

harry potter II

30września
16:00
La FOLLE JOURNÉE de VARSOVIE 2017 / Szalone Dni Muzyki

Teatr Wielki Opera Narodowa

PROGRAM:

KRZYSZTOF PENDERECKI – TRZY UTWORY W DAWNYM STYLU WITOLD LUTOSŁAWSKI – 5 MELODII LUDOWYCH WITOLD LUTOSŁAWSKI – PRELUDIA TANECZNE BELA BARTOK – TAŃCE RUMUŃSKIE GRAŻYNA BACEWICZ – OBEREK NA ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ KRZESIMIR DĘBSKI – KRAKOWIAK ARAM CHACZATURIAN – TANIEC Z SZABLAMI ADAM WESOŁOWSKI – GLISS DANCE ASTOR PIAZOLLA – LIBERTANGO

szalone dni muzyki

30września
18:00
Szalone Dni Muzyki

Teatr Wielki Opera Narodowa

PROGRAM: GEORGE GERSHWIN – SUITA PORGY AND BESS GEORGE GERSHWIN – SUITA AMERYKANIN W PARYŻU

pobrane (2)
29września
19:00
Międzynarodowy Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego – poziom 320

Zabrze

KRZYSZTOF PENDERECKI – DYRYGENT

IWONA HOSSA – SOPRAN KAROLINA SIKORA – SOPRAN ANNA LUBAŃSKA – MEZZOSOPRAN ADAM ZDUNIKOWSKI – TENOR PIOTR NOWACKI – BAS SŁAWOMIR HOLLAND – RECYTATOR CHÓR FILHARMONII KRAKOWSKIEJ SINFONIETTA CRACOVIA

SC

04sierpnia
20:00
FEST GRANIE Jakuba Frączka !!!!! ;)

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki / Kraków

ZAPRASZAM!!!

jakub frączek

 

W piątkowe wieczory lipca i sierpnia od godz. 20.00 czeka na was Festiwal muzycznych indywidualności – cykl koncertów pod nazwą Fest Granie.
Będzie to wielogatunkowa fuzja świeżego i odważnego spojrzenia na muzykę.

gościnnie :
Magdalena Cymer – wiolonczela

Szczegółowe kalendarium festiwalu oraz więcej informacji znajdziesz pod adresem:

https://dworek.eu/mapa/articles/81-aktualnosci/1061-fest-granie.html

02lipca
19:00
Sinfonietta Festival – Opera Dziennik Anne Frank

Muzeum Inżynierii Miejskiej / KRAKÓW

sinfonietta festival

 

2 lipca festiwal przeniesie się na krakowski Kazimierz, gdzie w industrialnych wnętrzach Muzeum Inżynierii Miejskiej Sinfonietta Cracovia zmierzy się z operą Grigorija Frieda Dziennik Anne Frank. Libretto powstałego w roku 1968 i wystawionego po raz pierwszy cztery lata później utworu Fried oparł na wyjątkach ze słynnego pamiętnika Anne Frank — jednego z najbardziej poruszających literackich świadectw Holocaustu. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na wystawienie ‹‹Dziennika Anne Frank›› niż krakowski Kazimierz — miejsce tak silnie związane kulturowo i historycznie z losami polskich oraz europejskich Żydów. Pamiętajmy, że pamiętnik Frank jest nie tylko świadectwem okrucieństw wojny i prześladowań, ale również — a może nawet przede wszystkim? — świadectwem ogromnej woli i radości życia, dokumentującym proces dorastania niezwykle inteligentnej i wrażliwej, młodej kobiety — mówi Jurek Dybał, który objął kierownictwo muzyczne spektaklu. Również dlatego zdecydowaliśmy się zrealizować ten projekt w sercu tętniącego życiem Kazimierza, który jest obecnie centralnym punktem kulturalnej mapy Krakowa — dodaje dyrektor Sinfonietty.
Spektakl wyreżyseruje Rebekah Rota — amerykańska artystka, która rozpoczęła karierę jako śpiewaczka (sopran liryczny), by zwrócić się ku reżyserii. W ramach swojej praktyki artystycznej Rota łączy oba punkty widzenia, co przydaje realizowanym przez nią projektom wyjątkowej aury: reżyserowane przez nią spektakle charakteryzuje nie tylko intelektualne wyrafinowanie i formalna finezja, ale również ogromna intensyfikacja scenicznych emocji. W tytułowej roli wystąpi Ewa Majcherczyk — ciesząca się międzynarodowym uznaniem polska sopranistka, znana z występów na włoskich i rodzimych scenach; między innymi na deskach Teatru Wielkiego — Opery Narodowej.

sinfoniettacracovia.pl

25czerwca
„Siedem bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego z okazji 700-lecia lokacji Miasta Lublin

Orkiestra Sinfonietta Cracovia,
Chór Filharmonii Krakowskiej,
Chór z Lublina tbc,
Krzysztof Penderecki-dyrygent,
Iwona Hossa- I sopran,
Karolina Sikora- II sopran,
Anna Lubańska- alt, tenor tba,
Piotr Nowacki- bas,
Sławomir Holland- narrator

6603070586caa60d7c8b

23czerwca
19:30
„Carmina Burana”- Carl Orff / Zakończenie sezonu Filharmonii Krakowskiej

Filharmonia Krakowska

z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej

oraz Chór i Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej
Charles Olivieri-Munroe – dyrygent
Anna Ciuła-Pehlken – sopran
Michał Sławecki – kontratenor
Hubert Zapiór – baryton Teresa
Majka-Pacanek – chórmistrz
Lidia Matynian – przygotowanie Chóru Chłopięcego

 

pobrane

17czerwca
18:00
IX Spotkania z Muzyką Perkusyjną

Filharmonia Krakowska

Serdecznie zapraszam na nutkę muzyki perkusyjnej !!! :)

z Haba Percussion Group

w programie:
David. R. Gillingham – Stained Glass
Eric Ewazen – Symfonia na perkusję

373599966_561ebb06eb_z

21maja
18:00
„TITANIC Live in Concert” / Festiwal Muzyki Filmowej

TAURON Arena KRAKÓW

ZAPRASZAM!!!
z Sinfonietta Cracovia

Ludwig Wicki — dyrygent

„Projekcja kultowego filmu Jamesa Camerona z muzyką Jamesa Hornera wykonywaną na żywo. Prezentacja „Titanica” podczas 10. edycji FMF zbiega się z 20-leciem samego filmu. Jednocześnie, poprzez wykonanie pamiętnej ścieżki dźwiękowej festiwal uczci pamięć Jamesa Hornera, który miał być gościem jubileuszowej edycji Festiwalu.” fmf.fm

s-8d08fcdd619f551bd734fe7e373ff55dfb54560e

18maja
19:00
„NEVERENDING STORY Live in Concert”- światowa premiera / Festiwal Muzyki Filmowej

Centrum Kongresowe ICE Kraków

!!!! ZAPRASZAM SERDECZNIE !!!!

z Sinfonietta Cracovia

Gość specjalny: Klaus Doldinger – saksofon Christian Schumann — dyrygent „Niekończąca się opowieść” to kultowy film familijny z gatunku fantastyki, niezwykle ważny w historii kina europejskiego. Znaczenia kulturowego oraz historycznego tego filmu nie można przecenić. W chwili powstania w 1984 roku była to najdroższa produkcja filmowa poza USA i ZSRR (jest to anglojęzyczna produkcja niemiecka). Słynna ścieżka dźwiękowa napisana przez Klausa Doldingera we współpracy z Giorgio Moroderem, który był autorem piosenki Limahla, zyskała światowy rozgłos. Projekcja filmu z muzyką na żywo, będzie miała swoją światową premierę właśnie podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.” fmf. fm

 

pobrane

07maja
Harry Potter i Kamień Filozoficzny in Concert

„Po raz pierwszy w Polsce widzowie będą mieli okazję posłuchać pełnej ścieżki muzycznej w wykonaniu orkiestry Sinfonietta Cracovia, do jednego z najbardziej lubianych filmów w historii.
Koncerty są częścią światowego tournee, wcześniej zapowiedzianego przez firmy CineConcerts i Warner Bros Consumer Products.
Koncerty muzyki filmowej do cyklu filmów o Harry Potterze, które rozpoczęły się w czerwcu 2016 roku, to kolejna magiczna przygoda w czarodziejskim świecie J.K. Rowling.” eska.pl

 

ru-0-r-650,0-n-PX2318002w419_harry_potter_i_kamien_filozoficzny_in_concert_data_miejsce_bilet

04kwietnia
17.15
Recital Marimbowy VIII Spotkania z muzyką perkusyjną

Aula Zespołu szkół nr 3 w Olkuszu ul. Fr. Nullo 32

Zapraszam wszystkich serrrrdecznie na mój recital marimbowy ! ! !

Wystąpię solo w Auli Zespołu szkół nr 3 w Olkuszu.

W Programie:

-M.Shmitt
-J.Alvarez
-E.Sammut
- J.Psathas

Start 17.15. Wstęp wolny!

Do zobaczenia ! :)

Oblicza Perkusji Olkusz 2017

02kwietnia
12:00
21. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

STORIONI TRIO
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

PROGRAM:
Karol Szymanowski – ETIUDA B-MOLL OP. 4
Ludwig van Beethoven – KONCERT POTRÓJNY C-DUR OP. 56
Modest Musorgski – OBRAZKI Z WYSTAWY (INSTR. M. RAVEL)

 

21_WFLvB_open_A4-744x1052

28marca
17:00
„Obrazki z wystawy”- Modest Musorgski, piaskiem malowane z Sinfoniettą Cracovia

Filharmonia Krakowska

Paulina Zięblińska — piaskowe animacje live
Danuta Augustyn — prowadzenie
SINFONIETTA CRACOVIA

PROGRAM:
Modest Musorgski — „Obrazki z wystawy”

 

Sinfonietka-Obrazki-z-wystawy-piaskiem-malowane-e-ulotka-207x300

19grudnia
20:00
Percussive TRIPS w The FireHouse Space

The Firehouse Space, Brooklyn, Nowy Jork

Tomasz Arnold & Jakub Frączek

gościnnie Magdalena Cymer

 

ihvb;ib

18grudnia
11.30
Jakub Frączek w Carnegie Hall

Carnegie Hall, New York

Solo Performance carnegie
Collaboration with:
pro-musica-viva-logo

11listopada
19:00
Freedom Jazz Festival- Night in Calisia

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a bilety do kupienia w sklepie muzycznym AleJazz oraz on line na  www.bilety24.pl

program: Materiał z płyty Włodka Pawlika „Night in Calisia”, nagrodzonej w 2014 roku Grammy Award. W koncercie wezmą udział muzycy, którzy towarzyszyli kompozytorowi w nagraniu.

z

Włodek Pawlik – pianista, kompozytor Randy Brecker – trąbka Paweł Pańta – kontrabas Cezary Konrad – perkusja Myślenicka Orkiestra Kameralna „Concertino” pod dyrekcją Michała Maciaszczyka baner

29października
19.00
Koncert podczas VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Krakowie

W programie:

Dances of the earth and fire (cz.1) – Peter Klatzov
Salamanca – Soo Jin Kang
Twilight – Tobias Bostrom
Rancho Jubilee – Andrew Beall
Chega De Sudade – Antonio Carlos Jobim
Capriol Suite – Peter Warlock
Temazcal – Javier Alvarez
Hang – Maciej Hałoń
One Study – John Psathas

hmg

23września
12.00
Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. Muzyka w Edukacji

Hotel Górski Raj, Poręba Wielka

konferencja

14września
18.00
Przed Recitalem w Carnegie Hall

Śródmiejski Ośrodek Kultury ul. Mikołajska 2

Koncert Marimbowy w Śródmiejskim Ośrodku Kultury.

W programie między innymi kompozycje: Keiko Abe, Eckhard Kopetzki, Jacob Druckman, Matthias Schmitt, Jan Sebastian Bach, John Psathas, Javier Alvarez i inni….

Bilety są w formie cegiełek, a dochód zostanie przeznaczony na podróż do Nowego Jorku.

carnegie-plakat

10sierpnia
18.00
Marimba Quartett w Filharmonii Krakowskiej

Filharmonia Krakowska

Marimba Quartet:
Karolina Zielińska
Jakub Frączek
Szymon Bora
Ryszard Haba

LETNI WIECZÓR Z MARIMBĄ

Dave Hall - Escape Velocity na kwartet marimbowy
Johann Sebastian Bach – Fuga XX a minor na 4 marimby
Anders Koppell – Toccata na marimbę i wibrafon
Edwards Ross - Prelude and Dragonfly Dance na 4 marimby
Super Mario – własny aranż na kwartet perkusyjny
Rudiger Pawassar - Sculpture in wood na 4 marimby
Christopher Fellinger - Body Lotion - body percussion quartet
Chad Floyd - TetraCurrent marimba quartet
David Friedman - Hand Dance for marimba Quartet  
Jonathan Ovalle - Danza Furioso na ksylofon i 3 marimby
Johann Sebastian Bach - Badinerie

02lipca
19.00
Recital marimbowy Jakuba Frączka

Mantua, Włochy

Recital marimbowy Jakuba Frączka

W programie:Druckman, Alvarez, Psathas, Miyake

13510704_10210270347541695_1594964593_n

19czerwca
18.00
Jakub Frączek z Orkiestrą Fresco Sonare

Muzeum Narodowe w Krakowie

W Programie: „Concerto for marimba and strings” – E. Sejourne

 MS DEBIUTY_internet

18czerwca
17.00
Recital dyplomowy

Sala Koncertowa AM Kraków

W programie: J.Druckman: „Reflections of the nature of water” K. Szymanowski: „Mazurek No 1″ – transkrypcja  I.Trevino: „Catching shadows”

13433256_1179649022069016_7884806029778090782_o

13maja
19.00
Noc Muzeów w Krakowie

Jakub Frączek wystąpi podczas Nocy Muzeów w Krakowie 2016 Repertuar solowy

13219939_1016387531788491_1944463724_n

29kwietnia
19.00
Międzynarodowy Festiwal Duetów Fortepianowych „Duettissimo!”

Sala Koncertowa AM Kraków

Program:
Francis Poulenc – Koncert na 2 fortepiany i orkiestrę (wersja na 2 fortepiany)
Camille Saint-Saëns – Karnawał zwierząt

1_112964_miedzynarodowy-festiwal-duetow-fortepianowych-duettissimo_38261

22kwietnia
Music and Earth International Competition

Koncert laureatów konkursu!!

 

13055759_1192282577448928_1291354446247779306_o

                                            fot. Magdalena Cymer
17lutego
16.30
Recital Marimbowy

PSM Wadowice- Sala Koncertowa

 gościnnie Magdalena Cymer

Wadowice

04lutego
17.00
Recital Magisterski

Sala Koncertowa AM Kraków

W Programe:

Werbel: „Lady bird”- J. Lawless

Marimba: „One Study One Summary”- J. Psathas

Multipercussion: „Rebonds B „I. Xenakis

dyplom

23października
19.00
Kraków – Norymberga Perkusyjnie

Sala koncertowa AM w Krakowie , ul. św. Tomasza 43

W programie: Varese, Zivkovic, Hall, Rouse, Kutterer, Richardson

Piotr Kędzierski fortepian, Stanisław Welanyk dyrygent

Zespół studentów Hochschule für Musik Nürnberg: Sarah Rempe, Sven Hoenicke, Andreas Fuβ, Felix Bratfisch Felix Uttenreuther, Christoph Guenther

Zespół studentów Akademii Muzycznej w Krakowie: Stanislav Żoltoholovy, Karolina Zielińska, Adam Wygoda Jakub Frączek, XiQjao Wang, Filip Klasa

Sala koncertowa, ul. św. Tomasza 43 12079723_1049382648446654_6877024901469972653_n

11września
19.30
Koncert zespołu „Il Giardino d’amore”

Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Koncert zespołu „Il Giardino d’amore” pod dyrekcją Stefana Plewniaka. W programie koncertowe wykonanie opero-baletu J. P. Rameau „Les Indes galantes”.

Koncert retransmitowany przez Polskie Radio Program Drugi.

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Sala koncertowa godz.19.30Opera

15sierpnia
20.00
Koncert w Pieskowej Skale

Orkiestra Corda Cracovia

Corda

27czerwca
18.00
Perkusyjne Show w Filharmonii Krakowskiej

Sala koncertowa Filharmonii Krakowskiej

perkusyjne show

06czerwca
16.00
Prawykonanie Światowe „Five voices for Marimba and Cello”- Tomasz Arnold

Sala kameralna AM w Krakowie

„Five voices for Marimba and Cello”- Tomasz Arnold

wiolonczela- Magdalena Cymer

marimba- Jakub Frączek

Marimba cello

30maja
Festiwal Muzyki Filmowej: Międzynarodowa Gala Seriali

Kraków Arena

Międzynarodowa Gala Seriali

Seriale

26maja
19.00
Concerto for marimba, percussion ensamble and choir

Kościół O.o Jezuitów ul. Kopernika 26 Kraków

Concerto for marimba, percussion ensamble and choir by Gene Koshinski

Jakub Frączek- Marimba

Karolina Zielińska, Adam Stępniowski, Bartosz Sałdan – Percussion Ensamble

Chór Akademii Muzycznej w Krakowie

marimba choir

24kwietnia
19.30
The Armed Man Mass for Peace – Karl Jenkins

Kościół św. Katarzyny ul. Augustiańska 7 Kraków

Orkiestra kameralna Fresco Sonare

jenkins

20lutego
19.00
Koncert Muzyki Nowej

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Krakowie

Koncert w wykonaniu Lutosławski Orchestra Moderna
pod batutą Błażeja W. Kozłowskiego

W programie:
Szymon Stanisław Strzelec Wymyślanie ptaków na amplifikowane flet altowy, klarnet basowy, saksofon altowy, saksofon tenorowy, fortepian preparowany, skrzypce preparowane, altówkę i wiolonczelę

A handful of stars & the silent ocean* na amplifikowaną wiolonczelę solo

Piotr Roemer Soneostasis na zespół kameralny i elektronikę

Julian Gołosz Supercodex na dwa fortepiany

Witold Lutosławski Grave na wiolonczelę i 13 instrumentów smyczkowych
Łańcuch I na orkiestrę kameralną

Elementi

05grudnia
19.00
Ogólnopolska Sesja Naukowa …Ésotérique… O muzyce Barbary Buczek (1940-93)

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Krakowie

W programie:

Sonata breve na fortepian , Les accords ésotériques na fortepian, Hipostaza I na sekstet smyczkowy , Desunion na sopran i kontrabas, Sekstet na flet, skrzypce, wiolonczelę, sopran i dwa fortepiany,

Hipostaza II, kwintet na sopran, flet, wibrafon, wiolonczelę i saksofon
Anna Zawisza  sopran
Renata Guzik  flet
Jakub Frączek  wibrafon
Łukasz Laxy  wiolonczela
Stanisław Plewniak  saksofon

Buczek

23listopada
18.00
Wielka Gala Jubileuszowa 20-lecia Sinfonietty Cracovii

ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17, Kraków

Program:
Krzysztof Penderecki
Entrata, Anaklasis – w oprawie taneczno-multimedialnej

Joaquín Rodrigo
Concierto de Aranjuez – w oryginalnej kompozytorskiej wersji na harfę i orkiestrę

Antonín Dvořák
IX Symfonia e-moll op. 95 „Z nowego świata”

Wykonawcy:

Krzysztof Penderecki – dyrygent
Jurek Dybał – dyrygent, nowy Dyrektor Orkiestry
Xavier de Maistre – wirtuoz harfy
Daniel Stryjecki – choreografia

Sinfonietta ICE

17listopada
19.00
Koncert Symfoniczny

Filharmonia Krakowska im. K. Szymanowskiego, ul. Zwierzyniecka 1

Koncert Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Krakowie, dyr. Tadeusz Wojciechowski

C.M. von Weber – Oberon

P. Czajkowski – Wariacje rococco na wiolonczelę i orkiestrę

A. Dvorak – IX Symfonia e-moll op. 95 „Z Nowego Świata”

Dvorak filharmonia

30października
19.00
II Międzynarodowy Festiwal im. K. Pendereckiego w Zabrzu

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Koncert finałowy „Z NOWEGO ŚWIATA DŹWIĘKÓW” – MULTIMEDIALNE SPOTKANIE MUZYKI I TAŃCA W programie: Krzysztof Penderecki – Entrata, Emanacje, Capriccio per tuba, Cadenza per viola, Anaklasis i Antonin Dvořák – Symfonia nr 9 e-moll „Z Nowego Świata” zabrze

19października
19.30
UNSOUND Music Festival

Kraków, Sala Audytoryjna ICE

Craig Leon with Sinfonietta Cracovia unsound-festival-2014

26września
19.30
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej ” Warszawska Jesień”

Warszawa

Lutosławski Orchestra Moderna

w programie:

Szymon Stanisław Strzelec-  ”The Hasbeiya Fountain

Piotr Romer- „Re-Sublimacje

Kamil Kruk- „Parhelion

Piotr Peszat- „Interior in Strandgagec6cb63fd2c_Plakat_WJ2014

25lipca
19.00
X Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny „Źródła i Inspiracje”

Sala koncertowa Akademii Muzycznej w Krakowie

Koncert finałowy Międzynarodowych Kursów Perkusyjnych ASTAPER :

10514617_785086844886959_548952181678031158_n (1)

08czerwca
godz. 15.00
Recital Dyplomowy Jakuba Frączka

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Krakowie

Program:

N.J.Zivkovic – „Ultimatum I”

C. Cangelosi – „Wicca”

J.Alvarez- ” Temazcal”

E. Sejourne- ” Concerto for Marimba and Strings”

Gościnnie wystąpi Orkiestra Kameralna pod batutą Macieja Koczura.

Jakub Frączek

02maja
godz. 19.30
Orkiestra Marimbowa w Filharmonii Krakowskiej

Sala Koncertowa Filharmonii Krakowskiej

Filharmonia

04kwietnia
godz. 19.30
Matchwood Duo w Filharmonii Kaliskiej

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

W programie:

Concerto for two percussionist and Orchestra:           „Udacrep Akubrad”- Avner Dorman

Marimba

 

16marca
godz. 18.00
Jakub Frączek z Orkiestrą Kameralną Archetti

Teatr Sztuk w Jaworznie, ul. Mickiewicza 2

W programie:   Emanuel Sejourne: „Concerto for marimba and strings”

Archetti

11stycznia
18.00
Percussion Friends global academy for percussion

Centrum Kultury w Busku-Zdroju, Sala Kameralna

W programie:

Astor Piazzolla, Minoru MIki, Claude Debussypercussion Friends