O mnie

Jakub Frączek- krakowski perkusista; marimbista

Jest laureatem wielu konkursów solowych i kameralnych.
W 2008 roku zdobył I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Wibrafonowym w Opolu. Jako solista został wyróżniony III nagrodą na Międzynarodowym Konkursie Marimbowym; Nurenberg, Niemcy 2012, II nagrodą na Międzynarodowym Konkursie Wibrafonowym; Fermo, Włochy 2012. W roku 2013 na Marimbie wygrał Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Muzycznej w Przemyślu oraz otrzymał III miejsce w dwóch kategoriach: Marimba i Werbel na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym dla Młodych Solistów Ateny, Grecja 2013.
Ze swoim duetem marimbowym Matchwood Duo otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na „Koncercie Roku” – konkursowej prezentacji zespołów kameralnych uczelni muzycznych w Polsce; Warszawa 2013.
W roku 2015 został wyróżniony I nagrodą w kategorii Marimba na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym Montebello della Battaglia we Włoszech. Jest laureatem  III nagrody na 1st International Rising Stars Grand Prix Berlin, Niemcy 2016, I miejsca na International Music and Earth Competition in Sofia, Bułgaria 2016.
Zdobył
I nagrodę na American Protege International Concerto Competition 2016, CARNEGIE HALL, New York, USA.
Występował jako solista i kameralista w krajach Polska, Niemcy, Grecja, Włochy, na festiwalach Międzynarodowych i Ogólnopolskich. Dwukrotnie wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym: „Źródła i Inspiracje” w  Krakowie 2011 i 2013. Ma na swoim koncie światowe prawykonanie utworu „Five voices for Marimba and Cello”-Tomasza Arnolda, który został zadedykowany wykonawcom, Kraków 2015.
Jako solista na marimbie wystąpił z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, Kameralną Orkiestrą miasta Jaworzna – ” Archetti”, Kameralną Orkestrą studentów Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Chórem Akademii Muzycznej w Krakowie. Za swoje dotychczasowe osiągnięcia artystyczne został wyróżniony Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie, Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ”Młoda Polska” oraz otrzymał Stypendium fundacji „SAPERE AUSO” dla artystycznie utalentowanej młodzieży.

W ostatnim czasie stworzył swoją własną, autorską Szkołę Perkusji, Marimba Laboratory Szkoła Perkusji  http://marimbalaboratory.pl/ .

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarium koncertów Jakuba Frączka
oraz słuchania jego muzyki !!!!

na kanale  https://www.youtube.com/user/cyryldrummer

Artysta gra na marimbie firmy ADAMS